Kategorie: Wszystkie | Podróże | Turystyka | dygresje
RSS
niedziela, 21 października 2012
Okazja! Puszki ze świeżym powietrzem. Tanio!
Kiedy już myślałam, że byłam w Chinach zbyt długo, że naprawdę nic nie było mnie już w stanie zadziwić… włączam telewizję, a tu w wiadomościach pokazują spot reklamujący puszki ze świeżym powietrzem. Znowu się pomyliłam...
piątek, 12 października 2012
Ciastko księżycowe, czyli tradycje Święta Środka Jesieni
Święto Środka Jesieni przypadło w tym roku na 30 września. Jest to czas kiedy, chińskie rodziny gromadzą się przy stole, by wspólnie zjeść obiad, podzielić się tradycyjnymi ciastkami księżycowymi (dalej zwanymi „moon cake”), zaświecić lampiony i wpatrywać się w księżyc w pełni.
wtorek, 09 października 2012
Migawki z Tokio, czyli subiektywne wrażenia z ekspresowego pobytu w stolicy Japonii
Zobaczyć Japonię było moim marzeniem od niepamiętnych czasów. Chyba od czasu serialu "Szogun" z Richardem Chamberlain, lub serialu "Oshin", nie pamiętam, który telewizja pokazywała wcześniej, ale oba dawno, dawno temu, gdzieś w latach 80-tych. Tokio stało sie moim marzeniem, od dnia, kiedy pierwszy raz zobaczyłam "Między słowami" i tylko utwierdzałam się w przekonaniu, że muszę tam kiedyś dotrzeć z każdym kolejnym seansem. Nadarzyła się wreszcie okazja, więc ją schwyciłam i podążyłam za moim marzeniem. Ponieważ miałam tam spędzić zaledwie cztery dni, więc pojechałam dobrze przygotowana; zaopatrzona w mapę, listę miejsc, które muszę zobaczyć i wyśmienity humor, który nie opuścił mnie, aż do końca wyprawy.
Tagi