Kategorie: Wszystkie | Podróże | Turystyka | dygresje
RSS
niedziela, 24 września 2017
Podróbka
Chińczycy mają inne podejście do „wartości”. Wartość mają tylko te przedmioty, które dużo kosztowały, im więcej tym lepiej. Nawet małe dzieci mają silne poczucie materialnej wartości. Nie dziwię się, bo jeśli wszyscy dorośli wokół mówią trzylatkowi, „ucz się, ucz, będziesz dużo zarabiać i będziesz mógł kupić Ferrari”, albo „jak umyjesz podłogę, to poproś tatę o pensję”… Na tej samej zasadzie większym szacunkiem darzy się osoby bogate. Pieniądze to najważniejsze kryterium.
poniedziałek, 18 września 2017
Rowerowy zawrót głowy
Koncepcja rowerów miejskich, czyli takich które można wypożyczyć w wielu miejscach w mieście i odstawić w innym, na specjalnie przystosowanym do tego parkingu ze stacją dokującą, jest bardzo powszechna. Rowery takie są obecne od wielu, wielu lat w większości dużych miast Europy. Funkcjonują również w Azji i zapewne powszechne są w wielu zakątkach świata.
środa, 06 września 2017
Emerytki w natarciu
Pewien czas temu przeczytałam zabawną książkę o perypetiach miłych staruszków z domu spokojnej starości, który dopuścili się przestępstwa, by trafić za kratki, bo życie więzienne wydawało im się luksusem w porównaniu do warunków panujących w ich domu. Aż trudno uwierzyć, że niekiedy życie pisze scenariusze bardziej nieprawdopodobne od tych książkowych.
niedziela, 03 września 2017
Walizka
Chińskie dworce kolejowe, autobusowe, a nawet stacje metra strzeżone są niczym międzynarodowe lotniska. Każdy przykładny obywatel powinien poddać swój bagaż skanowaniu… Niezwykłą naiwnością, a może bezmyślnością wykazał się pewien pięćdziesięcioletni mieszkaniec prowincji Guizhou, który poddał niedawno skanowaniu bagaż. Historia zdarzyła się na dworcu autokarowym w Duyun, prowincji Guizhou.
Tagi