Kategorie: Wszystkie | Podróże | Turystyka | dygresje
RSS
środa, 30 maja 2012
Ciernista droga do chińskiej matury
Jak co roku na początku czerwca rzesze młodych Chińczyków przystąpią do Narodowego Egzaminu Gao Kao (高等学校招生全国统一考试, The Noational Higher Education Entrance Examination), czyli po naszemu… matury. Przystąpią do niego uczniowie ostatnich klas szkół średnich. Będzie ich około 9 milionów (!) Będą musieli zmierzyć się z takimi przedmiotami jak: język chiński, matematyka i język obcy (zwykle będzie to angielski), oraz do wyboru dwa spośród: chemii, fizyki, biologii (dla studentów klas o profilu nauk ścisłych), historii, geografii , nauk politycznych (dla studentów klas o profilu humanistycznym).
środa, 16 maja 2012
CIF cuda czyniący
Reklama musi być skuteczna, bo jest przecież dźwignią handlu, a żeby być skuteczną musi przemawiać do przeciętnego Kowalskiego, a że taki przeciętny Kowalski i przeciętny Wang żyją w innych warunkach, mają inne standardy, na przykład czystości, to też i reklama musi do nich przemawiać innymi ... parabolami.
niedziela, 06 maja 2012
Drugie życie podeszwy, tudzież cudowna przemiana podeszwy w „ratującą” zdrowie kapsułkę
Podeszwa, taka od butów. Zwykły kawał gumy. Jak się życie buta kończy, to zwykle wraz z nim i życie podeszwy. Czy na pewno? Zużyta, „zchodzona” trafia.... no właśnie. Gdzie trafia? A to już zależy od pomysłowości i zaradności.
Tagi