Kategorie: Wszystkie | Podróże | Turystyka | dygresje
RSS
środa, 01 lutego 2012
Stylowe meble prosto z Włoch ?!?
Chińskie produkty nie mają najlepszej opinii, jednym słowem są uznawane za buble. Dlatego na świecie przyjęła się ogólnie opinia, że produkty z Państwa Środka muszą być tanie, bo ceną nadrabiają kiepską jakość.
Zespół chorobowy „yellow fever”
Tyle się już napisałam o Chinach, myślałam, że wyczerpałam już wszystkie tematy, a tu nie wiem jakim cudem pominęłam to powszechne zjawisko, napawające mnie niesmakiem fenomen.
Dylematy moralne - Podnosić, czy nie podnosić staruszki z ziemi...
Pytanie o moralność, które nie dotyczy tylko Chin. Już wcześniej słyszałam o podobnych przypadkach. Ostatnio jeden z nich nagłośniła tutejsza telewizja. Rozgorzała debata na temat - jak w tytule.
Smutny los księżycowego ciastka...

Ze względu na powtarzające sie problemy z jakością chińskich produktów żywnościowych sami Chińczycy darzą lokalne produkty coraz mniejszym zaufaniem. Ostatnio jedna z moich studentek podzieliła sie ze swoimi koleżankami taką rewelacją: „Czy wiecie, że sprzedaż chińskich ciastek księżycowych (mooncake) jest zabroniona w pięciu krajach?” Rozbawił mnie paradoks tego stwierdzenia. Przecież, gdzie poza Chinami ktokolwiek chciałby wziąć moonkejka do ust?? :-) (Szczególnie taki z nadzieniem z żółtka, albo mielonego mięsa).

 2011.09.14

Komitet kolejkowy :-)
Komitety kolejkowe kojarzą mi się z czasami dzieciństwa; listy, zapisy i niekończące się kolejki…
Fałszywe banknoty
Coraz częściej zdarzają się w obiegu podrabiane banknoty stu juanowe. Sto juanów to najwyższy nominał w Chinach. Skąd więc biorą się w naszych portfelach te trefne papiery? Nie mogliśmy ich przecież dostać jako reszty w sklepie, czy restauracji. Zatem? Są dwie możliwości.
Busy zgrozy
Ostatnio przeczytałam gdzieś, ze busy na Polskich drogach to zgroza. Należą do drobnych przewoźników i są generalnie w strasznym stanie. Pewnie jeszcze przewożą więcej osób, niż to dozwolone. Ale w Chinach, jak to w Chinach każdy problem jest na większą skalę.
Tagi