Blog > Komentarze do wpisu
Money, money, money .... it's so funny...
W Chinach przybywa świąt. Święta to świetna okazja do wydawania pieniędzy, napędzają one gospodarkę, a gospodarstwa domowe w mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów.

 520

W maju obchodziliśmy na przykład 5.20, które powstało gdzieś w cyber przestrzeni w ostatnich latach i jest jednym z trzech obchodzonych w Chinach dniem zakochanych – 14 lutego obchodzi się zachodnie Walentynki,  7 dnia 7 miesiąca księżycowego obchodzi się chińskie Walentynki, a że cyfry 5 2 0 (20 maja) w brzmieniu przypominają słowa: Wo ai ni, czyli kocham cię, to dzień ten niepostrzeżenie i podstępnie zakradł się do kalendarza, jako kolejny dzień zakochanych.

Wkrótce po 20 maja podsłuchałam jak mój znajomy z pracy narzekał, że to święto to naciąganie mężczyzn. Chyba nawet wiem dlaczego. Każdy szanujący się mężczyzna musi swojej wybrance kupić tego dnia bukiet kwiatów, bo inaczej straci twarz (i on i ona). W tym dniu koniecznie trzeba bowiem, wrzucić w Internet fotkę bukietu róż od adoratora. A nie muszę dodawać,  że ceny kwiatów tego dnia szybują w górę jak rakieta.

Ale największą miłość Chińczyków wyraża to małe origami, stworzone przez moją znajomą, bo przecież  ponad wszystko kochają oni…. swoje juany :-)

 

05.06.2018

wtorek, 05 czerwca 2018, kakciaw

Polecane wpisy

Komentarze
2018/06/28 19:37:26
Niby nie chcą świętować w ten sam co na zachodzie, a jednak zwyczaj z zachodu (kupowanie kwiatów) jest ok.